Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Bez čeho se v kuchyni neobejdete

Bez čeho se v kuchyni neobejdete

Pokud se budeme bavit o doplňcích, je řada věcí, které potřebujete v kuchyni rozhodně mít. Když nepočítáme kuchyňskou linku a základní spotřebiče, potřebujete nějakým způsobem zakrýt zeď za kuchyňskou linkou. Sami z vlastní zkušenosti určitě dobře víte, jak často vařené jídlo vyprskne nebo se i vám povede linku něčím umazat. Aby to neodnesla s linkou i zeď, je potřeba ji účinně zakrýt.

Protože je většinou zeď přímo vidět, je třeba si dát záležet, jak bude vypadat, existuje proto několik řešení, jak zeď za kuchyňskou linkou přikrýt. Dříve se používaly především obklady. Od těch se však nyní pomalu upouští, protože jde o poměrně trvanlivé řešení a pokud se potom chystáte kuchyň rekonstruovat, pravděpodobně se vám do nové kuchyně staré obklady nebudou hodit. Praktičtějším řešením jsou omyvatelné tapety, které lze snadno vyčistit a v případě potřeby ze zdi odstranit.

Moderní způsoby jsou umístit za pracovní desku před zeď ještě jednu desku pro zakrytí zdi, ta může mít jiný dekor nebo barvu než pracovní deska a tvoří tak zároveň funkční i dekorativní prvek kuchyně. Nejmodernější jsou v současné době skleněné desky, navzdory tomu, že vypadají skutečně nádherně, však dokážou způsobit spoustu problémů. Stává se, že mohou díky poměrně velkému pnutí praskat a komplikací jsou i vodovodní baterie umístěné na zdi. Záleží pouze na vás, pro jaké řešení se ve vaší kuchyni rozhodnete.