Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Tapety do celého bytu

 

Každý byt je jiný, má vlastní dispozice a je zařízen podle vkusu svého majitele. Už jsme si asi všichni zvykli na to, že tapety jsou opět velmi moderním a žádaným prvkem interiéru. Můžete je použít do kterékoli místnosti. Nejčastěji je můžete vidět v obývacích pokojích, pracovnách nebo ložnicích. Tapety s moderními vzory však můžete využít také v jídelně nebo dokonce v kuchyni.

 

I do jídelny

 

Jídelna je místem, kam chodíme dobíjet energii, proto i tapeta zde může mít energické barvy v červených, oranžových a žlutých tónech, můžete použít tapety s dekorem jídla nebo přírodních motivů. Pokud potřebuje vaše jídelna prosvětlit, můžete jí dodat iluzi většího prostoru tím, že vyberete tapetu se vzorem otevřeného okna nebo dveří do zahrady. 

 

Do kuchyně jakbysmet

 

Co se týká kuchyně, moderní tapety jsou dostatečně odolné, abyste je mohli použít i zde. Vinylové tapety lze umístit za kuchyňskou linku hlavně díky tomu, že jsou odolné vůči vlhkosti a otěru, takže i po ušpinění je možné je zlehka otřít. Můžete vybírat ze spousty vzorů od abstraktních až po imitaci obkladů. Tapety najdou v kuchyni své místo také na lednici či mrazničce. Jde o speciální samolepicí tapety, díky kterým propůjčíte vaší lednici zcela nový vzhled. Jejich velkou výhodou je snadná aplikace, stačí samolepicí tapetu sejmout z podkladového papíru a umístit na lednici. 

 

Tapety je možné aplikovat také na podlahu i takto použité prozáří celou místnost a dodají jí zcela novou atmosféru. Mezi oblíbené metody dekorace kuchyně patří také samolepicí dekorace na kuchyňské obklady, pomocí kterých proměníte vaše obyčejné obklady za kuchyňskou linkou ve zcela jiné, nové, barevné obklady bez sekání a nepříjemného nepořádku. Neváhejte a vytvořte si v kuchyni prostor, kam se budete rádi vracet.