Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Obklady do interiéru i exteriéru

Stylové keramické obklady lze využít v interiéru, stále častěji je však lidé používají i na terasách, v pergolách a zahradních altánech k obložení stěn. Dobře se díky tomu potom udržují stále v pěkném stavu. Od obkladů ven a do interiéru budete očekávat trochu jiné vlastnosti, v zásadě však lze využít jeden typ, stačí si ujasnit požadavky. Máte-li terasu, která navazuje na dům a chcete použít obklad na stěnu, která bude i zevnitř vidět, bude vypadat skvěle, použijete-li stejný obklad i uvnitř. Propojíte tak vnitřní a venkovní část domova v jeden celek. Takovými obklady mohou být keramické imitace kamene.

Venku působí přirozeným dojmem, uvnitř vám udělají parádu kolem krbu, za pohovkou či jako dekorativní obklad u jídelního stolu. Jen pozor na kuchyňskou linku. Obklady imitující kámen bývají hodně členité, což na čištění za kuchyňskou linkou není to nejlepší. Nicméně třeba ve vstupních prostorách budou kamenné obklady vypadat výjimečně a máte-li malé děti, které rády chodí domů celé od bahna, oceníte i jejich praktický přínos.

Jak vybrat ty pravé kamenné obklady

Budete-li je využívat v exteriéru, je dobré použít mrazuvzdorné nenasákavé typy obkladů, které se pochlubí dlouhou životností a vysokou odolností. Záleží také, jakou máte podlahovou krytinu, vzhled obkladů je dobré vybírat i s ohledem na dlažbu, či jakoukoli jinou podlahovou krytinu a také vybavení prostor. Ne každé obklady se hodí k rustikálnímu nábytku, či modernímu vybavení. Přijďte si vybrat ty pravé obklady k nám, můžete on-line, nebo navštivte naši vzorkovou prodejnu v Ostravě, kde si vyberete ze spousty vystavených typů. RDkachle.cz nabízí široký sortiment obkladů, dlažeb i mozaiek všech druhů, stačí si vybrat vzhled, který vás osloví, a přizpůsobit si domov vašim požadavkům.