Partneři:

Nejčtenější

Tapety do celého bytu

Každý byt je jiný, má vlastní dispozice a je zařízen podle vkusu svého majitele. Už jsme si asi všichni zvykli na to, že tapety jsou opět velmi moderním a žádaným prvkem interiéru. Můžete je použít do kterékoli místnosti. Nejčastěji je můžete vidět v obývacích pokojích, pracovnách nebo ložnicích. Tapety s moderními vzory však můžete využít také v jídelně nebo dokonce v kuchyni. 


Jak často malovat pokoj?

Jak často malovat pokoj?

Jak často je nutné malovat pokoj? Na tuto otázku jednoznačná odpověď neexistuje. Odborníci zpravidla tvrdí, že by se měly stěny obnovovat pravidelně jednou za 4 či 5 let. Pokud máte v rodině malé děti, doporučuje se malovat místnosti, zejména z hygienických důvodů, častěji, tedy jednou za dva roky. Rovněž je potřeba věnovat častější péči stěnám vystavovaným větším náporům vlhka, špíny, mastnoty apod.

Pravidelné malování pokojů probíhá zejména z toho důvodu, že se barva časem opotřebovává a ztrácí svou původní intenzitu a barvu, obzvlášť místnosti orientované na jih, které jsou více vystavovány slunečnímu záření, rychleji blednou, a proto potřebují oživit.

Dalším důvodem pravidelného malování je dodržování hygieny. Nové nátěry je potřeba provádět například u kuchyní, kde se na zdi usazují mastné skvrny od vaření, na kterých se mohou vyskytovat mikroorganismy a bakterie, dále u místností, které jsou orientovány do rušnějších silnic nebo poblíž továren, které jsou pro změnu vystaveny většímu množství prachu. V neposlední řadě se i při očekávání přírůstku do rodiny snažíme připravit byt co nejdůkladnějši z hlediska hygieny, a proto i vymalování stěn dětského pokoje je důležité.

Posledním, ale ne zdaleka nejméně důležitým důvodem, je i samotná estetika pokoje. Pokud se například nastěhujete do bytu po svých rodičích či prarodičích, který byl zařízen ještě před válkou, jistě ho chcete nějakým způsobem oživit, nejen obměnou nábytku a podlahových krytin, ale aby byl celkový dojem změny kompletní, nesmíte zapomínat i na dekoraci zdí. V takovém případě se můžete poradit s odborníky malíři pokojů Brno, kteří Vám mohou ukázat nejen nové vzorky odstínů barev, ale i různé dekorační techniky, které jsou zrovna v módě.