Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Jak jsou důležité spotřebiče

Jak jsou důležité spotřebiče

Kuchyň, to je zajisté především kuchyňská linka, ovšem bez kvalitních spotřebičů se vám bude vařit špatně. Představte si kuchyň bez chladničky, to bychom se posunuli o mnoho let zpět, kdy nebylo možné uchovávat věci v chladu, čímž se jejich životnost značně zkrátila. Vybavujete-li nově vaši kuchyň, navštivte internetový obchod z pohodlí vašeho domova, kde naleznete veškeré domácí a kuchyňské spotřebiče, které vám prostě nesmí chybět.

Jedním z nejdůležitějších pomocníků v kuchyni je tedy chladnička, na trhu však narazíte na stovky různých produktů, jak si vybrat tu nejlepší právě pro vás? Nejprve je třeba určit, jak velkou ledničku budete doma potřebovat. Obecně se uvádí, že na jednoho člena domácnosti je třeba počítat asi 50 l objemu chladničky a 25 l mrazničky. Skutečně potřebný prostor se v praxi však může značně lišit podle toho, jaký máte právě vy životní styl, na jak dlouho dopředu nakupujete potraviny apod. Nekupujte však zase příliš prostornou ledničku, z ekonomického hlediska se vám vyplatí taková, kterou budete využívat alespoň ze 70 %.

Když už jsme nakousli téma ekonomiky provozu, všímejte si při výběru ledničky, jaká je její energetická třída. Spotřeba energie chladničky není zanedbatelná, protože musí chladit neustále, je však velký rozdíl, zda si pořídíte ledničku kategorie A nebo A+++. Určitě si pořiďte chladničku kombinovanou s mrazákem, rozhodně se vám vyplatí mít kam dát porci oběda navíc nebo třeba větší množství masa za výhodnou cenu.

U mrazničky je důležitý mrazící výkon, starší přístroj, i když ještě slouží, může váš rozpočet domácnosti zatěžovat i o několik stovek korun měsíčně zbytečně navíc. Vyberte si tedy ledničku podle velikosti, výkonu, ale zvažte také vnitřní uspořádání a speciální funkce, které nabízí. Skutečnou spotřebu energie a náklady na provoz potom značně ovlivníte prostředím, ve kterém se chladnička nachází, zbytečně v místnosti netopte a umístěte chladničku pokud možno co nejdál od radiátoru, sporáku a míst, kam hodně svítí slunce.