Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Jak uspořádat kuchyň

Jak uspořádat kuchyň

Existuje mnoho různých schémat, jak prakticky a účelně uspořádat kuchyň, abyste se moc nenachodili a vše měli po ruce. V první řadě je důležité uspořádání samotných skříněk v rámci kuchyňské linky. Záleží v první řadě na velikosti prostoru, který máte pro kuchyň k dispozici, potom také samozřejmě na vašem vkusu a finančních možnostech.

V zásadě můžete mít kuchyň jednoduchou nebo dvouřadou, často se kuchyňské linky dělají do tvaru písmene L, U nebo také G. Velmi moderní jsou kuchyně s ostrůvkem, kdy na ostrůvku se nachází sporák nebo dřez na nádobí. Kuchyň je dobré uspořádat tak, abyste blízko u vstupu do kuchyně měli ledničku, abyste s nákupem nemuseli pobíhat po celé kuchyni, vhodné je ledničku umístit blízko spíže, máte-li ji.

Je velmi praktické umístit také dřez blízko varné desky, často je třeba do hrnce napustit vodu nebo rychle něco opláchnout, je nepraktické, pokud musíte od sporáku odbíhat ke dřezu daleko. Pracovní plocha by měla být v co největším kuse, abyste měli velký manévrovací prostor. No a samozřejmostí je dostatek světla, abyste dobře viděli na všechno, co budete dělat.