Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Sporák nebo varná deska s troubou zvlášť?

Sporák nebo varná deska s troubou zvlášť?

Rekonstruujete-li nebo vybavujete-li novou kuchyň, dřív nebo později si položíte otázku, zda budete k vaření používat běžný sporák nebo zda zvolíte modernější variantu varné desky a trouby zvlášť. Oboje má své výhody, ale bohužel také nevýhody, je tedy na zvážení, co bude vyhovovat právě vám.

Sporák je kompaktní a je mnohem jednodušší jej do kuchyně instalovat. Na druhou stranu jej v podstatě nelze zabudovat a v současné době existuje už dost značně omezený výběr. Pro ty, pro něž je rozhodujícím faktorem také cena, jsou však klasické sporáky stále aktuální.

Varná deska a trouba zvlášť jsou mnohem variabilnější, můžete si nechat troubu umístit výš, takže se do ní nemusíte ohýbat, nicméně zase samotná trouba a varná deska zvlášť vás vyjdou poněkud dráž než klasický sporák. Obě varianty, ať už sporák nebo varná deska, se vyrábí v mnoha různých provedeních, mohou podle vašeho přání fungovat na plyn, elektřinu nebo indukci. Výrobců a modelů existuje celá řada, takže si určitě každý vybere právě takový spotřebič, který mu bude vyhovovat.