Partneři:

Nejčtenější

Tapety do celého bytu

Každý byt je jiný, má vlastní dispozice a je zařízen podle vkusu svého majitele. Už jsme si asi všichni zvykli na to, že tapety jsou opět velmi moderním a žádaným prvkem interiéru. Můžete je použít do kterékoli místnosti. Nejčastěji je můžete vidět v obývacích pokojích, pracovnách nebo ložnicích. Tapety s moderními vzory však můžete využít také v jídelně nebo dokonce v kuchyni. 


Udělejte i vaši kuchyň prostornou

Udělejte i vaši kuchyň prostornou

Když je na čase pořídit si novou kuchyň, je to ideální příležitost přehodnotit své potřeby a zvážit nejúčinnější způsob, jak získat co nejvíce prostoru.

Dobře naplánované kombinace úložných prostor, otevřené police a zásuvkové jednotky mohou být právě tím rozdílem, který vám pomůže vytvořit dostatek úložného prostoru a to zejména v kompaktních kuchyňských prostorách. Jak tedy dostat do kuchyně více úložných prostor?

1. Zkuste si asymetrický vzhled, dejte dohromady nástěnné skříně a otevřené police, které vám pomohou navodit pocit prostornosti. Do polic můžete dávat jídlo, kuchařské knihy i designové doplňky.

2. Zkuste horní skříňky posadit níž nad pracovní desku, obzvláště u kuchyní s nižším stropem to vytvoří iluzi běžné výšky. Budete se divit, ale stačí pár centimetrů.

3. Je-li kuchyň dostatečně prostorná, pořiďte si kuchyňskou linku s ostrůvkem, můžete jej použít jako pracovní plochu nebo dobře poslouží i jako snídaňový bar. Navíc tím získáte další skříňku s úložným prostorem.

4. Zásuvky jsou momentálně v kuchyních velmi moderní, dají se kombinovat různé výšky šuplíků. Do těch mělkých můžete umístit příbory, do středně hlubokých se vejde běžné nádobí nebo také potraviny a ty nejhlubší můžete využít pro uskladnění objemnějších hrnců a pánví.

5. Výrazným prvkem v kuchyni jsou také úchyty skříněk. Dříve byly velmi moderní výrazné lesklé úchyty, vyzkoušejte trochu nenápadnější a méně lesklé, vaše kuchyň bude vypadat hned moderněji.