Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Víno, jak jej neznáte

Víno, jak jej neznáte

Ne každý má doma dostatek prostoru, aby mohl mít vlastní vinný sklípek. Skladujete-li víno při běžné teplotě nebo chladíte-li jej dokonce v běžné lednici, ztrácí svoje osobité kouzlo i buket. Pro dokonalé rozvinutí své osobnosti potřebuje víno speciální péči, kterou mu mohou kromě sklípku dát kvalitní lednice na víno. Taková domácí vinotéka nemusí být nijak zvlášť nákladná ani rozsáhlá záležitost, záleží pouze na vás, jak velký jste znalec a na kolik lahví vína chladničku potřebujete.

Chladničky na víno vám umožní uchovávat víno při takové teplotě, kdy si víno zachová skvělou kondici. Některé luxusní domácí vinotéky vám poskytnou i několik zón s různými teplotami, k dispozici jsou vám však samozřejmě také jednodušší lednice na víno, které se vejdou i do malého bytu a umožní vám užívat si a vychutnávat voňavý buket vína jako ve sklípku v kterémkoliv ročním období. Na trhu jsou k dostání v zásadě lednice na víno se dvěma různými způsoby chlazení, které probíhá buď pomocí kompresoru nebo může být teplota ve vinotéce regulována pomocí termočlánku.

Zatímco termočlánek je mnohem levnější na opravu a regulace je velmi snadná, za to však má dražší provoz, kompresorová lednice na víno má mnohem ekonomičtější provoz, když už se však pokazí, většinou je oprava nákladnější. Záleží pouze na vás, zda se spokojíte s jednoduchou vinotékou nebo potřebujete luxusní domácí chladničku na víno. Ty poznáte podle moderního designu, dřevěných polic a podsvícení pomocí LED čipů. Luxusní chladničky na víno bývají také rozděleny do několika zón, abyste mohli skladovat bílé víno odděleně od červeného, protože potřebují různé teploty skladování.

Nahraďte si vinný sklípek vhodnou vinotékou, která bude vyhovovat nejen vašemu interiéru svým designem, ale také vašim požadavkům na skladování jakýchkoli značkových vín.