Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Setkáváme se s nimi dennodenně. Tvoří je pouze čtyři nohy, sedák a opěrák. Nic, co by na první pohled vyžadovalo přílišnou pozornost. Víceméně se do našeho zorného pole nedostanou dříve, než jsme přinuceni k tomu, pořídit si je do svého interiéru. Tušíte, o čem je řeč? S největší pravděpodobností je vám zcela jasné, že následující řádky budou věnovány židlím a jejich správnému výběru. Pokud jste v nedávné době nově zrekonstruovali nebo zařídili kuchyni, pak vás bude jistě zajímat, jaké židle do ní pořídit. Jelikož je výběr na našem trhu opravdu velký, připravili jsme pro vás tento článek, ve kterém vám poradíme, jak židle vybírat a jak při výběru nešlápnout vedle.

Velká jídelna nebo miniaturní kuchyňský kout?Problémem panelákových kuchyní je zpravidla jejich omezený prostor. Pokud jste jím limitováni i vy, pak vybírejte z židlí menších, sklápěcích nebo stohovatelných. U větších jídelen můžete vsadit na židle z masivu, židle s opěrkami nebo robustnější modely, pro které máte dostatek volného prostoru. Pozornost věnujte nejen komfortu, jenž vám může židle přinést, ale také jejím spojůmopěrnému systému a stabilitě.

Na co byste si měli dávat pozor?Značnou pozornost, kromě výše uvedeného, věnujte také váhovému zatížení židle. U židlí z masivu se dívejte naopak na to, zda nejsou v okolí namáhaných částí židle viditelné suky. Ty by totiž mohly nadělat pořádnou paseku a životnost židle značně snížit. Dekor židle vybírejte tak, aby ladil k jídelnímu stolu. Vedle ovšem nešlápnete ani tehdy, rozhodnete-li se pro židle, které budou kromě stolu ladit také s vaší kuchyňskou linkou.

Cena často rozhoduje o kvalitě židleV neposlední řadě byste se měli zaměřit také na cenu židle. Ta většinou začíná někde u hranice 700 korun. U židlí z masivu je pak cena pochopitelně ještě vyšší. Pokud hledáte vysoce kvalitní výrobky, obloukem se vyhněte židlím z hypermarketů nebo pofidérních kamenných prodejen a vsaďte raději na známé značky a ověřené prodejce.