Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


					Zařizujeme kuchyň

Zařizujeme kuchyň

Kuchyň je velmi důležitá součást každého domu i bytu. Správná manželka a matka si dlouho láme hlavu nad plány kuchyně a přemýšlí, jak by vše co nejefektivněji uspořádala, aby měla vždy vše po ruce a na dosah. Existují tisíce způsobů, jak kuchyň navrhnout, ne každý je však vhodný právě pro vás. Je proto logické, že už měsíc přepracováváte plány kuchyně, je v pořádku, že zatím nevíte, kam přesně umístit dřez, kam ledničku a kde bude sporák. Všechno chce svůj čas.

Máte-li už vymyšlený tvar kuchyně, skříňky a kuchyňskou linku, je třeba dále naplánovat, kam umístit kuchyňské spotřebiče. Určitě nechcete při vaření běhat stále tam a zpět jen proto, že jste si špatně rozmístili sporák a pracovní desku. Úspěšnou strategií je rozdělení kuchyně do několika oddělení podle toho, co se v daném oddělení bude dělat. První je vaření, k vaření nejčastěji jistě využíváte sporák nebo varnou desku, troubu a mikrovlnnou troubu. Tyto kuchyňské spotřebiče by určitě měly být pohromadě. Další oddělení je pro mytí nádobí, sem patří zejména dřez, odkapávač a také myčka. Nezapomeňte také na uložení potravin, žádná kuchyň se neobejde bez lednice, mrazáku a hodí se také spíž nebo skříň na jídlo.

To by bylo to naprosto základní vybavení kuchyně. Tím však zdaleka nekončíme. Naopak přichází na řadu důležité doplňky do kuchyně. Nad varnou deskou nesmí chybět digestoř pro odtah páry, vaření se taktéž neobejde bez šlehače, mixéru a rychlovarné konvice. Velmi moderní je v poslední době také kávovar a mnoho dalších praktických pomocníků. Mezi doplňky jistě také patří osvětlení kuchyňské linky, které je velmi důležité, protože jej budete potřebovat každý den.

Vybavování ještě zdaleka nekončí, potřeba budou ještě různé poličky, stojan na kořenky či držák na nože, který zabrání jejich ztupení. Zkrátka doplňky jsou potřeba vždy a všude, sledujte proto s námi nové trendy zařízení do kuchyně.