Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Bydlení jinak, aneb luxusní sruby na vzestupu

 

Pokud si pohráváme s myšlenkou bydlet ve vlastním, máme mnoho možností, jak si tento sen splnit. Můžeme také uvažovat o bydlení trochu jinak. Nemusíme mít honosnou vilu v abstraktním stylu. Co kdybychom si pořídili dřevostavbu v podobě dokonalého srubu.

 

 

 

 

Sruby mají osobní kouzlo

 

Luxusní sruby na klíč od firmy HONKABydlení ve srubu je dokonalým spojením s harmonickým a spokojeným životem. Je to svým způsobem trochu odlišné bydlení, než na jaké jsme doposud byli zvyklí, ale každá doba si žádá své a u staveb to platí rovněž. Srub splňuje všechny požadavky o kvalitní a ekologickém bydlení, má své nezaměnitelné kouzlo a je dokonalým ztvárněním toho, že i v dnešní moderní technické době může mít dokonalou dřevostavbu pro život.

 

Výhody a nevýhody srubových domů na klíč

 

Stavba srubu na klíč - luxusní způsob bydlení.Samozřejmě, že i srub má svá pozitiva a negativa, které by si měl investor uvědomit, než začne jednat o jeho stavbě s firmou. Musíme se nejdříve říci, že srub je velmi dokonalou dřevostavbou, na kterou je kladen především nárok estetický. Taková stavba musí zapadat do okolní krajiny, abychom neměli za zády třeba chemickou továrnu nebo sídliště. Velkou výhodou je rychlost stavby srubu. Pokud stavba pokračuje ve svém plynulém tempu, můžeme bydlet za pár týdnů, což se u zděných domů říci nedá. Dřevostavba také dýchá, nádherně voní dřevem a sálá z něj harmonie a teplo domova. Při dobrém větrání si můžeme být jisti, že na nás nevykoukne někde plíseň nebo cizopasná houba.

 

Údržba srubového domu na klíč

 

Realizace prestižního srubu na klíč od firmy HONKAPokud chceme, aby nám srub vydržel několik let, musíme se také o něj dobře starat. Základním pravidlem je i to, že jej budeme muset naimpregnovat nebo natřít, abychom jej ochránili před sluncem, vysycháním, povětrnostním podmínkám, ale i proti vlhkosti a nezvaným hostům, jako jsou mravenci a červotoči. Dřevo bude pak bude vypadat stále jako nové a nemusíme se obávat, že žádný kvalitní nátěr neseženeme. Na trhu je dnes mnoho nejrůznějších lazur, barev a olejů, které můžeme natírat v tenčí vrstvě a proto nátěr lze opakovat.

 

Jak je to s teplem v domě?

 

Mnoho z nás napadá otázka, zda nám nebude zima nebo naopak teplo ve srubu. Odpověď zní nebude. Dřevo má vynikající tepelně izolační vlastnosti, které nám v zimě umožňují dokonalé a rychlé vytopení srubu a naopak v létě si samo s naší pomocí dokáže teplotu regulovat tak, abychom se cítili příjemně a pohodlně. Takže obavy z toho, že v zimě umrzneme a v létě se nebude mít kam schovat před horkým sluncem, jsou zcela zbytečné.