Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Co potřebujeme k vaření

Pokud si chcete nejen o svátcích, ale i během roku pochutnat na chutných jídlech a moučnících, je zapotřebí si obstarat kvalitní suroviny, ale také pomocníky na vaření a pečení. Svátky, oslavy a často i víkendy se neobejdou bez něčeho na zub. Nejčastěji se pečou moučníky a bábovky. Máte klasickou plechovou formu na bábovku a špatně se vám s ní pracuje? Nebaví vás neustále bábovkovou formu vymazávat a vysypávat moukou? Mnohem rychlejší a také zdravější je silikonová forma na bábovku. Tu nemusíte před nalitím těsta vymazávat, ušetříte tak tuk a navíc také čas. Žádný strach, bábovka půjde z formy skoro sama, nepřipeče se a ani se při vyklápění nezdeformuje.

 

Moučníky, cukroví, dortíky i bábovku každá hospodyňka jistě ráda ozdobí, aby vypadaly ještě lépe. K tomu slouží profesionální cukrářské potřeby. Na cukroví potřebujete vykrajovačky, kdo by nechtěl mít na Velikonoce cukroví ve tvaru kačenky, kuřátka, vejce nebo ovečky? Na Vánoce zase nesmí chybět perníčky ve tvaru stromečku, ryby nebo komety. To vše naleznete v internetovém obchodu Všenavaření.cz. Na zdobení se potom používají kreativní zdobičky s nejrůznějšími okrasnými nástavci.

 

Pečení je radost, většina lidí postupuje podle receptu, který má po svých předcích nebo který našli na internetu, zvolené ingredience je však vždy potřeba pečlivě navážit. Kuchyňské váhy tedy patří k základnímu vybavení každé kuchyně a neměly by rozhodně chybět ani vám. Ne všechny recepty jsou počítány na hrnky.

 

 

V kuchyni se však nevyrábí zpravidla pouze moučníky a dezerty, ale spíš naopak většinou hlavní jídla. Téměř vždy je třeba něco nakrájet, proto je dobré mít po ruce ostré kvalitní kuchyňské nože. Jakmile máte nakrájeno, můžete suroviny přemístit do hrnce a začít kouzlit vaše oblíbené jídlo. Používejte kvalitní hrnce, smaltované nádobí je vhodné pro všechny typy sporáků a varných desek a dlouho vám vydrží sloužit.