Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Jak bojovat s vodní kamenem

Jak bojovat s vodní kamenem

Vy, co bydlíte v místech, kde je voda měkká a nemáte problém s vodním kamenem, vás tento článek nezasáhne, ale ti, co žijeme ve městech, kde je problém s tvrdou vodou jako například v Brně, mi jistě dají za pravdu, že vodní kámen, to je pořádná potvora.

Problém není jen u myček nádobí, ale již při samotném mytí nádobí. Když necháte nádobí klasicky uschnout na odkapávači, tak jsou poté např. na příborech mapy právě vodního kamene. Další problémy jsou u rychlovarných konvic, u kávovarů a v podstatě u všech dalších spotřebičů, které máte doma a dává se do nich voda.

U většiny věcí se to dá ošetřit tím, že se věc okamžitě po použití osuší utěrkou, ale bohužel zdaleka ne všude je to možné, např. u kávovaru není možné se v podstatě dostat do prostor, kam se nalévá voda, a tak musíme stále dokola a dokola používat prostředky na odstraňování vodního kamene. Je to nekonečný boj, a tak přeji pevné nervy.