Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Myčka ano či ne?

Myčka ano či ne?

Dnes se při návrhu kuchyně již automaticky počítá i s myčkou. Je ale opravdu potřeba, je to skutečně takový pomocník? Odpověď by šla vyjádřit asi jen jedním slovem – ANO.

Myčka nádobí je opravdu velký pomocník nejen proto, že šetří náklady na vodu, ale především vám uspoří spoustu času, který můžete využít k jiným aktivitám a nebo k odpočinku. Pryč jsou doby, kdy jste se museli hrbit nad dřezem a po dětech a svých drahých polovičkách umývat stále dokola hory špinavého nádobí.

Moderní myčky zvládnou i několik sad nádobí. Dříve lidé ohřívali to, co ulovili přímo na ohni a žádné nádobí k tomu nepotřebovali, ty časy jsou už bohužel ale dávno pryč a nám připadá zcela automatické, že dnes již má každý doma v kuchyni sporák a je jedno, jestli plynový, elektrický, indukční a nebo jiný. Ohniště doma již nikdo nemá. A proto i vy, kdo jste na vážkách, neváhejte a koukněte se po myčce, budete se sami divit, kolik vám ušetří času.