Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Osvětlení v kuchyni

Osvětlení v kuchyni

Základ v kuchyni je především kvalitní osvětlení. Už jste někdy něco krájeli potmě? A máte všechny prsty?

Problém ve většině místností je v tom, že světlo je zavěšeno u stropu, ale běžně k němu také sedíme čelem. V kuchyni je to jiné, při vaření k němu bohužel většinou stojíme zády, a tak když máme standardní odsavač (digestoř), tak u sporáku si pomůžeme, ale na ostatních místech pracovní desky už je to větší problém.

Instalovat dnes klasickou objímku je problém, protože přeci si nebudeme vrtat do nové kuchyňské linky. Samozřejmě ti mazaní, co si nechali světlo již zabudovat, jsou za vodou, ale většinou tyto nedostatky zjistíme až při používání dané věci, a tak jsme tak trochu v pasti a nebo nejsme?

Dnes se dá velmi elegantně problém s nedostatkem světla vyřešit pomocí tzv. diodového pásku. Jedná se o něco, co vypadá jako kšanda se stovkou světýlek, je to velmi nenápadné a díky dnes již prověřeným diodám dostaneme skutečně kvalitní světlo. Navíc i ovládání se dá velmi pěkně schovat v podobě klasického vypínače někde vedle zásuvky a nebo pomocí dotyku na speciální odporové pásky kdekoliv v pásku diod.