Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Pánvička do kuchyně

Pánvička do kuchyně

Dnes už existuje nepřeberné množstí materiálů, ze kterých se vyrábí pánve. Až již se jedná o nerezové, teflonové, titanové, litinové nebo například keramické.

Ale jakou z nich si vybrat? Každý z materiálů má něco do sebe, na jednom se nám nikdy nic nepřipálí, na dalším zase není potřeba používat tolik tuku a další je zase lehčí.

Existuje tedy něco, co by se hodilo do kuchyně všem? I když pomineme výše uvedené, tak takový matriál neexistuje. Vezmeme-li např. jen indukční sporáky, tak je problém v tom, že ne všechny povrchy jsou vhodné pro magnetické (indukční) vaření, protože např. nerezový povrch není magnetický (samozřejmě kvalitní nerezový povech - pánvičky ala nerez koupené na tržišti se do této kategorie nepočítají). Každému kuchaři nebo kuchařce se také pracuje s každým materiálem jinak, každý je zvyklý na něco jiného. Je to stejné jako při výběru sporáku, když se zeptáte deseti lidí, jeslti je lepší plyn nebo elektřina (pomineme další systémy ohřevu), nikdy nedosáhnete 100 % ani u jednoho systému na vaření a stejné je to i u nádobí.

Pro nás jako spotřebitele je určitě velká výhoda to, že se výrobci neustále snaží své produkty zdokonalovat, a tak si můžeme občas vyzkoušet i technologii, o které jsme dříve jen četli v časopise.