Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Proč renovovat dřevěnou podlahu

 

Dřevěná podlaha je jednou z nejkvalitnějších podlah, kterou si můžeme do svého domu pořídit. Aby zůstala co nejdéle jako nová, je třeba o ni také dobře pečovat. Starou nebo zašlou a znečištěnou podlahu si také můžeme nechat zrenovovat. Renovovat dřevěnou podlahu se dá dnes úplně běžně a to s pomocí profesionální firmy. Neházejme tedy flintu do žita v případě, že máme starý dům, který chceme zrekonstruovat a máme v něm staré dřevěné podlahy. I ty se dají dobře renovovat.

 

Dřevo jako nejstarší stavební materiál

 

Dřevěné parkety po přebroušení a renovaciNejdříve bychom si měli říci něco o dřevě. Jako jeden z nejstarších stavebních materiálů patří dřevo také k těm nejkvalitnějším. Jeho výborné funkční vlastnosti dokazují, že dřevo je nejen stále oblíbené a hojně využívané, ale zachováním staré dřevěné podlahy v různých historických objektech dokazuje svou odolnost proti zubu času. Při kvalitní a správné údržbě samozřejmě.

Dřevo, jak víme má nejen skvělé tepelně izolační vlastnosti, ale jde o ryze přírodní materiál, který vnáší do našich domovů kus přírody a harmonii. Jeho dokonalou strukturu nelze nahradit žádnou imitací a každý kus dřeva, prkna nebo parkety je ve svém smyslu vlastně originál.

 

Bližší prozkoumání dřevěné podlahy

 

Dřevěná podlaha - renovace dřevěných podlahKaždá odborná firma má svého spolehlivého technika, s jehož pomocí zjistíme, v jakém rozsahu poškození naše dřevěná podlaha vlastně je. Zde si také ujasníme veškeré podmínky případné renovace, čas, který nad tím musíme strávit a jaký to bude mít efekt. Samozřejmě se musíme s odborníkem také poradit o tom, co vlastně od renovace podlahy vlastně očekáváme.

Dřevěná podlaha ovšem nesmí být prohnilá a napadená červotočem. V takovém případě je renovace úplně zbytečná a je doporučená výměna. V případě, ale že je podlaha jen povrchově poškozena například od domácích mazlíčků nebo je prošlápnutá a začínají se objevovat i mezery mezi jednotlivými prkny, výměna není nutná. Podlahu lze dobře a hlavně efektivně a dokonale renovovat tak, aby posloužila dalších několik let.

 

Dřevo do moderního interiéru

 

Renovace dřevěných podlah pro moderní interiérNejen na chatách a chalupách můžeme vidět kvalitní dřevěnou podlahu. Dnes je tento druh podlahy žádán i do panelákových bytů nebo jiných obytných prostor. Máme – li starší dům, kde jsou právě dřevěné podlahy, není třeba ji hned měnit za novou a dražší. Profesionální firmy, které se renovacemi podlah zabývají mají několikaleté zkušenosti, které spolehlivě využijí v praxi a jistě pomohou i s tou naší starou dřevěnou podlahou. I do moderního bytu nebo domu se taková podlaha skvěle hodí a pokud přemýšlíme právě o renovaci takové podlahy, určitě budeme s prací profesionálů spokojeni.

 

Nebojme se tedy oslovit spolehlivou a odpovídající firmu. Na trhu jich dnes existuje mnoho a my máme tak příležitost vybrat si mezi nimi tu správnou, která nám splní naše požadavky a sny o lepším bydlení.

 

Renovovaná dřevěná podlaha v ložnici