Partneři:

Nejčtenější

Tapety do celého bytu

Každý byt je jiný, má vlastní dispozice a je zařízen podle vkusu svého majitele. Už jsme si asi všichni zvykli na to, že tapety jsou opět velmi moderním a žádaným prvkem interiéru. Můžete je použít do kterékoli místnosti. Nejčastěji je můžete vidět v obývacích pokojích, pracovnách nebo ložnicích. Tapety s moderními vzory však můžete využít také v jídelně nebo dokonce v kuchyni. 

Proč renovovat dřevěnou podlahu

 

Dřevěná podlaha je jednou z nejkvalitnějších podlah, kterou si můžeme do svého domu pořídit. Aby zůstala co nejdéle jako nová, je třeba o ni také dobře pečovat. Starou nebo zašlou a znečištěnou podlahu si také můžeme nechat zrenovovat. Renovovat dřevěnou podlahu se dá dnes úplně běžně a to s pomocí profesionální firmy. Neházejme tedy flintu do žita v případě, že máme starý dům, který chceme zrekonstruovat a máme v něm staré dřevěné podlahy. I ty se dají dobře renovovat.

 

Dřevo jako nejstarší stavební materiál

 

Dřevěné parkety po přebroušení a renovaciNejdříve bychom si měli říci něco o dřevě. Jako jeden z nejstarších stavebních materiálů patří dřevo také k těm nejkvalitnějším. Jeho výborné funkční vlastnosti dokazují, že dřevo je nejen stále oblíbené a hojně využívané, ale zachováním staré dřevěné podlahy v různých historických objektech dokazuje svou odolnost proti zubu času. Při kvalitní a správné údržbě samozřejmě.

Dřevo, jak víme má nejen skvělé tepelně izolační vlastnosti, ale jde o ryze přírodní materiál, který vnáší do našich domovů kus přírody a harmonii. Jeho dokonalou strukturu nelze nahradit žádnou imitací a každý kus dřeva, prkna nebo parkety je ve svém smyslu vlastně originál.

 

Bližší prozkoumání dřevěné podlahy

 

Dřevěná podlaha - renovace dřevěných podlahKaždá odborná firma má svého spolehlivého technika, s jehož pomocí zjistíme, v jakém rozsahu poškození naše dřevěná podlaha vlastně je. Zde si také ujasníme veškeré podmínky případné renovace, čas, který nad tím musíme strávit a jaký to bude mít efekt. Samozřejmě se musíme s odborníkem také poradit o tom, co vlastně od renovace podlahy vlastně očekáváme.

Dřevěná podlaha ovšem nesmí být prohnilá a napadená červotočem. V takovém případě je renovace úplně zbytečná a je doporučená výměna. V případě, ale že je podlaha jen povrchově poškozena například od domácích mazlíčků nebo je prošlápnutá a začínají se objevovat i mezery mezi jednotlivými prkny, výměna není nutná. Podlahu lze dobře a hlavně efektivně a dokonale renovovat tak, aby posloužila dalších několik let.

 

Dřevo do moderního interiéru

 

Renovace dřevěných podlah pro moderní interiérNejen na chatách a chalupách můžeme vidět kvalitní dřevěnou podlahu. Dnes je tento druh podlahy žádán i do panelákových bytů nebo jiných obytných prostor. Máme – li starší dům, kde jsou právě dřevěné podlahy, není třeba ji hned měnit za novou a dražší. Profesionální firmy, které se renovacemi podlah zabývají mají několikaleté zkušenosti, které spolehlivě využijí v praxi a jistě pomohou i s tou naší starou dřevěnou podlahou. I do moderního bytu nebo domu se taková podlaha skvěle hodí a pokud přemýšlíme právě o renovaci takové podlahy, určitě budeme s prací profesionálů spokojeni.

 

Nebojme se tedy oslovit spolehlivou a odpovídající firmu. Na trhu jich dnes existuje mnoho a my máme tak příležitost vybrat si mezi nimi tu správnou, která nám splní naše požadavky a sny o lepším bydlení.

 

Renovovaná dřevěná podlaha v ložnici