Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Sušička na ovoce

Sušička na ovoce

Máte v kuchyni nezaplněné místo a máte ze zahrady spoustu ovoce a nevíte, co s ním? Usušte si některé a dopřejte si ho i v zimě.

Postupně, jak se ukazuje v různých nezávislých testech, je vše, co je koupené vlastně něco úplně jiného než to, co si myslíme, že kupujeme. Ovoce je utržené ještě nezralé a dozrává až po cestě, nemá vitamíny a je napuštěno chemickými látkami, které zabraňují rychlé zkáze. Proč tedy nevyužít vlastní zdroje a jednoduchým způsobem nezakonzervovat vlastní zdravé ovoce i s jeho vitamíny bez konzervantů a dalších škodlivých látek?

Pořiďte si sušičku na ovoce, která se dá v kuchyni uložit prakticky na jakémkoliv místě. Jelikož ji použijete párkrát za rok, můžete ji přes rok schovat do sklepa nebo do jiného odkládacího prostoru. Sušit se dá prakticky cokoli od klasických jablek, hrušek přes banány až po ještě více exotické ovoce jako třeba kiwi. V zimě potřebuje tělo spoustu vitamínů, které z čerstvého ovoce nezíská, a tak si nyní můžete udělat pořádnou zásobu.