Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Tapeta i do kuchyně

 

Tapety jsou v dnešní době velice moderní, především díky poměrně snadné manipulaci, k jejich aplikaci většina lidí nepotřebuje žádného odborníka, na rozdíl od malování či instalace jiných obkladů. Napadlo by vás ale, že můžete tapety použít i v kuchyni? Je to tak, dokonce máte hned několik možností, jak tapety v kuchyni mohou skvěle vylepšit design.

 

Jak použít tapetu v kuchyni

 

Dnes už totiž nejsou na trhu pouze klasické papírové tapety, které nemají zrovna moc dlouhou životnost, ale vyrábí se i z dalších materiálů, jako je vlies, vinyl nebo se prodávají speciální samolepící tapety, jejichž vlastnosti umožňují jejich bezproblémové využití v kuchyni. Nejčastěji se však v kuchyni setkáte s vinylovými tapetami. Na papírový či vliesový základ je v tomto případě aplikována vinylová vrstva, která je mnohem odolnější a je rovněž omyvatelná, může být proto použita místo keramických obkladů nebo moderní desky za kuchyňskou linkou.

 

Vinylová tapeta se pochlubí dlouhou životností a i v případě poškození je velmi rychlá a snadná výměna. Tapety mohou být také řešením pro starší kuchyňské skříňky, které se jimi dají úspěšně renovovat. Na hladkém povrchu dvířek tapeta velmi dobře drží a lze tak snadno a rychle zamaskovat poškození nebo staromódní dekor skříněk. Stačí si vybrat vhodný motiv a barvu a vykouzlíte za pár chvil novou kuchyň, aniž byste utratili sta tisíce.

 

Speciální samolepící tapety zase můžete použít k renovaci ledničky. Zejména v rodinách s malými dětmi či domácími mazlíčky většinou skříňky, dveře a chladničky trpí a brzy jsou "ozdobeny" škrábanci. Pro jejich zamaskování slouží samolepící tapeta na chladničku, stačí si vybrat vhodný dekor a vaše lednička se stane designovým kouskem vaší kuchyně. Navštivte i vy internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, kde naleznete široký výběr nejrůznějších tapet a dalších dekorací, a vyberte si i vy.