Partneři:

Nejčtenější

Tapety do celého bytu

Každý byt je jiný, má vlastní dispozice a je zařízen podle vkusu svého majitele. Už jsme si asi všichni zvykli na to, že tapety jsou opět velmi moderním a žádaným prvkem interiéru. Můžete je použít do kterékoli místnosti. Nejčastěji je můžete vidět v obývacích pokojích, pracovnách nebo ložnicích. Tapety s moderními vzory však můžete využít také v jídelně nebo dokonce v kuchyni. 

Tapeta i do kuchyně

 

Tapety jsou v dnešní době velice moderní, především díky poměrně snadné manipulaci, k jejich aplikaci většina lidí nepotřebuje žádného odborníka, na rozdíl od malování či instalace jiných obkladů. Napadlo by vás ale, že můžete tapety použít i v kuchyni? Je to tak, dokonce máte hned několik možností, jak tapety v kuchyni mohou skvěle vylepšit design.

 

Jak použít tapetu v kuchyni

 

Dnes už totiž nejsou na trhu pouze klasické papírové tapety, které nemají zrovna moc dlouhou životnost, ale vyrábí se i z dalších materiálů, jako je vlies, vinyl nebo se prodávají speciální samolepící tapety, jejichž vlastnosti umožňují jejich bezproblémové využití v kuchyni. Nejčastěji se však v kuchyni setkáte s vinylovými tapetami. Na papírový či vliesový základ je v tomto případě aplikována vinylová vrstva, která je mnohem odolnější a je rovněž omyvatelná, může být proto použita místo keramických obkladů nebo moderní desky za kuchyňskou linkou.

 

Vinylová tapeta se pochlubí dlouhou životností a i v případě poškození je velmi rychlá a snadná výměna. Tapety mohou být také řešením pro starší kuchyňské skříňky, které se jimi dají úspěšně renovovat. Na hladkém povrchu dvířek tapeta velmi dobře drží a lze tak snadno a rychle zamaskovat poškození nebo staromódní dekor skříněk. Stačí si vybrat vhodný motiv a barvu a vykouzlíte za pár chvil novou kuchyň, aniž byste utratili sta tisíce.

 

Speciální samolepící tapety zase můžete použít k renovaci ledničky. Zejména v rodinách s malými dětmi či domácími mazlíčky většinou skříňky, dveře a chladničky trpí a brzy jsou "ozdobeny" škrábanci. Pro jejich zamaskování slouží samolepící tapeta na chladničku, stačí si vybrat vhodný dekor a vaše lednička se stane designovým kouskem vaší kuchyně. Navštivte i vy internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, kde naleznete široký výběr nejrůznějších tapet a dalších dekorací, a vyberte si i vy.