Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Tradiční a zároveň moderní kuchyň

 

Kuchyň je pro každý domov velmi důležitá, ať už se jedná o byt nebo dům, zde se dějí ty zázraky, které stmelí rodinu u večeře či víkendového oběda. Je důležité mít kuchyň dostatečně velkou, prostornou a účelně uspořádanou. Každá hospodyně je zvyklá na něco trochu jiného a má svou kuchyň zařízenou vlastním způsobem. Základ však musí být všude stejný – kvalitní nábytek.

 

Nejpodstatnější jsou skříňky

 

Zpravidla je kuchyň vybavena spodními a horními skříňkami, kam se potom ukládají talíře, skleničky, hrnce a všechny ostatní kuchyňské potřeby a nádobí. Důležité je umět kuchyň ve vašem prostoru, který máte k dispozici, prakticky rozvrhnout. Pokud si sami nevíte rady, pomohou vám odborníci v kuchyňském studiu. Další podstatný faktor, který ovlivní výběr kuchyně, je styl. Někdo dává přednost ultra moderním skříňkám z vysoce lesklého laminátu, další upřednostňuje středomořský nebo skandinávský styl. Pokud si ale potrpíte na jednoduchost, dřevo a přírodní styl, potom je pro vás nejlepší volbou kvalitní rustikální kuchyně.

 

Možná se vám pod tímto pojmem vybaví kuchyňská linka, kterou máte na chalupě či chatě. Jde vlastně o tentýž venkovský styl, který ctí kvalitní materiál, jednoduché linie a přírodní krásu dřeva. Kuchyně v rustikálním duchu bývají nejčastěji vyrobeny v přírodních barvách a kladou důraz na kresbu dřeva, jednoduché doplňky a jedinečný styl. Přestože samotné skříňky působí starobylým dojmem, velmi dobře je doplňují moderní spotřebiče. Výsledkem jsou úchvatně působící kuchyně, které jsou účelné, praktické a zároveň designově originálně řešené.

 

Kuchyňské linky si můžete koupit sektorové, tedy hotové skříňky, které jednoduše ve vašem interiéru poskládáte podle potřeby, nebo si můžete pořídit kuchyňské linky na míru, které vám do vaší kuchyně přesně zapadnou a nenechají ani kousek místa nevyužitý. Kvalitní rustikální kuchyně jsou dnes velmi žádané, často se vyrábí, takže si určitě vyberete i vy.