Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.


Vývrtka - nepostradatelný pomocník

Vývrtka - nepostradatelný pomocník

Při vybavování kuchyně bychom si měli pořizovat především kvalitní věci a pokud možno i ověřené. Problém je dnes, že se vše mění tak rychle, že to, co si koupíme, se již za pár měsíců neprodává vůbec nebo je k dostání zcela nový typ a o tom zase už nevíme, zda-li výrobce chtěl jen nalákat na nový vzhled, např. při změně barvy přístroje, a nebo se změnilo něco zásadního.

U jednoduchých pomůcek do kuchyně, jako je např. vývrtka na víno, si můžeme být téměř jistí tím, že jestliže chceme nějakou manuální, pak určitě neprohloupíme koupí klasické vývrtky a nebo vývrtky s křidélky.

Výhodou klasické vývrtky je její skladnost a samozřejmě také nižší pořizovací náklady, ale ono se zde jedná o rozdíl maximálně jedné až dvou stokorun, či-li nic tragického v porovnání s křidélkovou vývrtkou. Především u žen je oblíbenější vývrtka s křidélky, protože otevírání vína je s ní samozřejmě daleko jednodušší a není třeba použití zdaleka tak velké síly jako s běžnou vývrtkou.

Při vybavování moderní kuchyně nezapomínejte ani na takovéto drobnosti!