Partneři:

Nejčtenější

Tapety do celého bytu

Každý byt je jiný, má vlastní dispozice a je zařízen podle vkusu svého majitele. Už jsme si asi všichni zvykli na to, že tapety jsou opět velmi moderním a žádaným prvkem interiéru. Můžete je použít do kterékoli místnosti. Nejčastěji je můžete vidět v obývacích pokojích, pracovnách nebo ložnicích. Tapety s moderními vzory však můžete využít také v jídelně nebo dokonce v kuchyni. 

Doplňky

Co nesmí chybět v kuchyni

Kuchyň je místo, kde nesmí chybět kvalitní bytový textil. Základem je kratší vzdušná záclona, která vytváří příjemnou atmosféru. Máte-li okno kuchyně na ulici, můžete přidat také závěsy. V kuchyni jsou třeba také kvalitní chňapky, abyste si při vaření nespálili ruce. Tím ovšem s textilem v kuchyni nekončíme, ještě jsou tu utěrky a také ubrus s prostíráním a použít můžete také podsedáky na židle. Bytový textil vytváří unikátní atmosféru a snaží se, abyste se zde cítili jako doma. 

Čtěte více

Jak postupovat při výběru osvětlení

Osvětlení je velmi důležitá část interiéru, která do značné míry určuje náladu. Proto na výběru svítidel opravdu záleží a měli byste mu věnovat řádnou pozornost. Výběr svítidel vypovídá o našem vkusu, je třeba však také myslet prakticky a vybrat tak, abyste měli v každé místnosti dostatek příjemného světla.

 

 

Světlo do obývacího pokoje

Čtěte více

Setkáváme se s nimi dennodenně. Tvoří je pouze čtyři nohy, sedák a opěrák. Nic, co by na první pohled vyžadovalo přílišnou pozornost. Víceméně se do našeho zorného pole nedostanou dříve, než jsme přinuceni k tomu, pořídit si je do svého interiéru. Tušíte, o čem je řeč? S největší pravděpodobností je vám zcela jasné, že následující řádky budou věnovány židlím a jejich správnému výběru. Pokud jste v nedávné době nově zrekonstruovali nebo zařídili kuchyni, pak vás bude jistě zajímat, jaké židle do ní pořídit. Jelikož je výběr na našem trhu opravdu velký, připravili jsme pro vás tento článek, ve kterém vám poradíme, jak židle vybírat a jak při výběru nešlápnout vedle.

Čtěte více

Jak jsou důležité spotřebiče

Kuchyň, to je zajisté především kuchyňská linka, ovšem bez kvalitních spotřebičů se vám bude vařit špatně. Představte si kuchyň bez chladničky, to bychom se posunuli o mnoho let zpět, kdy nebylo možné uchovávat věci v chladu, čímž se jejich životnost značně zkrátila. Vybavujete-li nově vaši kuchyň, navštivte internetový obchod z pohodlí vašeho domova, kde naleznete veškeré domácí a kuchyňské spotřebiče, které vám prostě nesmí chybět.

Čtěte více

Vychytávky v kuchyni

Každému jistě udělá radost, když stráví při přípravě jídla v kuchyni kratší dobu, než čekal. Pro někoho je to za trest, jiné příprava pokrmů pro rodinu či přátele baví. Může bavit i vás, pokud si zvolíte správné pomocníky. Existuje velké množství firem, které produkují zlepšováky do domácnosti, především do kuchyně. Když se podíváte do nabídky třeba takových firem, jako je Tescoma, najdete zde spoustu inovativních kusů nádobí nebo kuchyňských pomůcek, které plní více funkcí a ještě jsou designově zpracované. Nemusíte však nakupovat pouze u Tescomy, existuje velké množství různých výrobců, kteří vám nabídnou třeba silikonovou rukavici, přes kterou se nespálíte, skládací prkénko s cedníkem v jednom a další a další nápady, které vám v kuchyni ušetří místo a spoustu času.

Čtěte více

Vybíráme kuchyňského robota

V kuchyni je stejně jako kuchyňská linka zapotřebí mít kvalitní spotřebiče. Spotřebiče nemusí být pouze velké, zamyslete se, co potřebujete mít v kuchyni kromě ledničky, mrazáku a sporáku. Pravděpodobně si denně vaříte čaj a kávu, využijete tedy rychlovarnou konvici nebo kávovar. Váháte, jaký vybrat? Chtělo by to rozhodně funkční a úspornou variantu. Vezměte však také v úvahu, že se na tyto menší spotřebiče budete každý den v kuchyni dívat, proto je důležitý také jejich design.

Čtěte více

Sporák nebo varná deska s troubou zvlášť?

Rekonstruujete-li nebo vybavujete-li novou kuchyň, dřív nebo později si položíte otázku, zda budete k vaření používat běžný sporák nebo zda zvolíte modernější variantu varné desky a trouby zvlášť. Oboje má své výhody, ale bohužel také nevýhody, je tedy na zvážení, co bude vyhovovat právě vám.

Sporák je kompaktní a je mnohem jednodušší jej do kuchyně instalovat. Na druhou stranu jej v podstatě nelze zabudovat a v současné době existuje už dost značně omezený výběr. Pro ty, pro něž je rozhodujícím faktorem také cena, jsou však klasické sporáky stále aktuální.

Čtěte více

Jak docílit dostatku světla v kuchyni

Nejjednodušším způsobem, jak dostat do jakéhokoli interiéru světlo, je pustit tam sluneční záření. Nemáte-li kuchyň ve sklepě, je dobré do ní navrhnout alespoň jedno okno. Okna jsou jednou ze samozřejmostí, která by neměla chybět v žádném pokoji. Pravdou je, že ale často právě v kuchyni chybí, obzvlášť pokud je kuchyň spojena s obývacím pokojem. Okna jsou tedy velmi důležitá, je však třeba vybírat pečlivě, od koho a jaká okna si necháte namontovat.

Čtěte více

Moderní způsob vaření

Chtěli byste také umět dobře vařit? Nestačí na to mít kvalitní vybavení a novou kuchyňskou linku. Potřebujete také inspiraci a často odborné rady, abyste byli schopni uvařit složitější jídlo. Výbornou inspirací jsou televizní pořady o vaření nebo internetové stránky s recepty. Pokud přemýšlíte o tom, kdy budete z internetu přepisovat recepty do kuchařky a potom je zkoušet na vaší rodině, tak na to rychle zapomeňte, stojí to spoustu času a to je zbytečné.

Čtěte více

Jak vybavit profi kuchyň

Kvalitní kuchyňské vybavení je základem každé domácí kuchyně, je však velmi důležité také v restauracích, hotelech a ve všech dalších gastro zařízeních. Potřebujete zajistit profesionální vybavení pro váš gastro podnik a nemáte tolik prostředků pro koupi všech zcela nových přístrojů a vybavení? Žádný problém, vyzkoušejte gastro bazar. Navštivte Gastrocentrum-Písek.cz, kde naleznete použité profesionální gastro zařízení v top stavu za dostupné ceny.

Čtěte více