Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Doplňky

Co bude za linkou?

Nejednu hospodyňku, která doma vaří, trápí, zda obložit zeď za kuchyňskou linkou obklady nebo použít některou z modernějších metod. V současné době se jako ochrana zdi za kuchyňskou linkou používají dřevěné nebo skleněné desky, které jsou velmi dekorativní a snadno se vymění, pokud dojde k poškození. Také se do nich snadno vyvrtají různé držáky a nehrozí, že obklad na zdi při vrtání praskne. Dočasným řešením je i omyvatelná tapeta, ovšem nejvíc letí dřevěné desky s nejrůznějšími dekory.

Čtěte více

Vaříme v kvalitním nádobí

 

V každé domácnosti se najdou nějaké hrnce a pánve, otázkou však je, jak moc jsou kvalitní. Někteří lidé stále ještě používají staré hliníkové nádobí, které však vyžaduje při používání poměrně hojně tuku, tudíž je pro mnohé nezdravé a je třeba jej vyměnit za novější. Tlakové hrnce patří k nejzákladnějšímu vybavení každé kuchyně. V dnešní době se prodávají v mnoha různých provedeních, velikostech a od rozmanitých výrobců.  

Čtěte více

Co potřebujeme k vaření

 

Pokud si chcete nejen o svátcích, ale i během roku pochutnat na chutných jídlech a moučnících, je zapotřebí si obstarat kvalitní suroviny, ale také pomocníky na vaření a pečení. Svátky, oslavy a často i víkendy se neobejdou bez něčeho na zub. Nejčastěji se pečou moučníky a bábovky. Máte klasickou plechovou formu na bábovku a špatně se vám s ní pracuje? Nebaví vás neustále bábovkovou formu vymazávat a vysypávat moukou? Mnohem rychlejší a také zdravější je silikonová forma na bábovku. Tu nemusíte před nalitím těsta vymazávat, ušetříte tak tuk a navíc také čas. Žádný strach, bábovka půjde z formy skoro sama, nepřipeče se a ani se při vyklápění nezdeformuje.

Čtěte více

Odpadkový koš nejen do kuchyně

 

Zejména v kuchyni, když se vaří, vznikají stále hromady odpadků, obalů a zbytků, které je třeba někam vyhodit, aby nepřekážely a nezapáchaly. K tomu obvykle slouží odpadkové koše. Dříve se vyráběly pouze plastové nebo kovové pouze jednoduché, žádný vtip ani nápad. V současné době je to ale jiné, dbá se také na vzhled výrobků, takže i odpadkové koše mají právo na trochu šmrncu, nápaditého vzhledu a příjemných barev.  

Čtěte více

Co nesmí chybět v kuchyni

Kuchyň je místo, kde nesmí chybět kvalitní bytový textil. Základem je kratší vzdušná záclona, která vytváří příjemnou atmosféru. Máte-li okno kuchyně na ulici, můžete přidat také závěsy. V kuchyni jsou třeba také kvalitní chňapky, abyste si při vaření nespálili ruce. Tím ovšem s textilem v kuchyni nekončíme, ještě jsou tu utěrky a také ubrus s prostíráním a použít můžete také podsedáky na židle. Bytový textil vytváří unikátní atmosféru a snaží se, abyste se zde cítili jako doma. 

Čtěte více

Jak postupovat při výběru osvětlení

Osvětlení je velmi důležitá část interiéru, která do značné míry určuje náladu. Proto na výběru svítidel opravdu záleží a měli byste mu věnovat řádnou pozornost. Výběr svítidel vypovídá o našem vkusu, je třeba však také myslet prakticky a vybrat tak, abyste měli v každé místnosti dostatek příjemného světla.

 

 

Světlo do obývacího pokoje

Čtěte více

Setkáváme se s nimi dennodenně. Tvoří je pouze čtyři nohy, sedák a opěrák. Nic, co by na první pohled vyžadovalo přílišnou pozornost. Víceméně se do našeho zorného pole nedostanou dříve, než jsme přinuceni k tomu, pořídit si je do svého interiéru. Tušíte, o čem je řeč? S největší pravděpodobností je vám zcela jasné, že následující řádky budou věnovány židlím a jejich správnému výběru. Pokud jste v nedávné době nově zrekonstruovali nebo zařídili kuchyni, pak vás bude jistě zajímat, jaké židle do ní pořídit. Jelikož je výběr na našem trhu opravdu velký, připravili jsme pro vás tento článek, ve kterém vám poradíme, jak židle vybírat a jak při výběru nešlápnout vedle.

Čtěte více

Jak jsou důležité spotřebiče

Kuchyň, to je zajisté především kuchyňská linka, ovšem bez kvalitních spotřebičů se vám bude vařit špatně. Představte si kuchyň bez chladničky, to bychom se posunuli o mnoho let zpět, kdy nebylo možné uchovávat věci v chladu, čímž se jejich životnost značně zkrátila. Vybavujete-li nově vaši kuchyň, navštivte internetový obchod z pohodlí vašeho domova, kde naleznete veškeré domácí a kuchyňské spotřebiče, které vám prostě nesmí chybět.

Čtěte více

Vychytávky v kuchyni

Každému jistě udělá radost, když stráví při přípravě jídla v kuchyni kratší dobu, než čekal. Pro někoho je to za trest, jiné příprava pokrmů pro rodinu či přátele baví. Může bavit i vás, pokud si zvolíte správné pomocníky. Existuje velké množství firem, které produkují zlepšováky do domácnosti, především do kuchyně. Když se podíváte do nabídky třeba takových firem, jako je Tescoma, najdete zde spoustu inovativních kusů nádobí nebo kuchyňských pomůcek, které plní více funkcí a ještě jsou designově zpracované. Nemusíte však nakupovat pouze u Tescomy, existuje velké množství různých výrobců, kteří vám nabídnou třeba silikonovou rukavici, přes kterou se nespálíte, skládací prkénko s cedníkem v jednom a další a další nápady, které vám v kuchyni ušetří místo a spoustu času.

Čtěte více

Vybíráme kuchyňského robota

V kuchyni je stejně jako kuchyňská linka zapotřebí mít kvalitní spotřebiče. Spotřebiče nemusí být pouze velké, zamyslete se, co potřebujete mít v kuchyni kromě ledničky, mrazáku a sporáku. Pravděpodobně si denně vaříte čaj a kávu, využijete tedy rychlovarnou konvici nebo kávovar. Váháte, jaký vybrat? Chtělo by to rozhodně funkční a úspornou variantu. Vezměte však také v úvahu, že se na tyto menší spotřebiče budete každý den v kuchyni dívat, proto je důležitý také jejich design.

Čtěte více