Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Doplňky

Vývrtka - nepostradatelný pomocník

Při vybavování kuchyně bychom si měli pořizovat především kvalitní věci a pokud možno i ověřené. Problém je dnes, že se vše mění tak rychle, že to, co si koupíme, se již za pár měsíců neprodává vůbec nebo je k dostání zcela nový typ a o tom zase už nevíme, zda-li výrobce chtěl jen nalákat na nový vzhled, např. při změně barvy přístroje, a nebo se změnilo něco zásadního.
Čtěte více

Myčka ano či ne?

Dnes se při návrhu kuchyně již automaticky počítá i s myčkou. Je ale opravdu potřeba, je to skutečně takový pomocník? Odpověď by šla vyjádřit asi jen jedním slovem – ANO.

Myčka nádobí je opravdu velký pomocník nejen proto, že šetří náklady na vodu, ale především vám uspoří spoustu času, který můžete využít k jiným aktivitám a nebo k odpočinku. Pryč jsou doby, kdy jste se museli hrbit nad dřezem a po dětech a svých drahých polovičkách umývat stále dokola hory špinavého nádobí.
Čtěte více

Sušička na ovoce

Máte v kuchyni nezaplněné místo a máte ze zahrady spoustu ovoce a nevíte, co s ním? Usušte si některé a dopřejte si ho i v zimě.

Postupně, jak se ukazuje v různých nezávislých testech, je vše, co je koupené vlastně něco úplně jiného než to, co si myslíme, že kupujeme. Ovoce je utržené ještě nezralé a dozrává až po cestě, nemá vitamíny a je napuštěno chemickými látkami, které zabraňují rychlé zkáze. Proč tedy nevyužít vlastní zdroje a jednoduchým způsobem nezakonzervovat vlastní zdravé ovoce i s jeho vitamíny bez konzervantů a dalších škodlivých látek?
Čtěte více

Recepty do kuchyně

Z čeho si čtete recepty v kuchyni? Používáte kuchařku nebo máte vše na útržcích a poznámkových papírcích? Kolik receptů jste už takhle ztratili? Není na čase zvolit nějaký lepší systém? Dnes je doba jiná a již kdejaká kuchyň má zabudovanou např. televizi, a tak se dá pomocí šikovně vyřešeného okruhu v domě napojit počítač třeba i z jiné místnosti a pustit si recept na obrazovce.

Pokud podobný systém nemáte a máte-li pocit, že by jeho zbudování bylo příliš nákladné a pracné, máme pro vás tip, jak na to. Zkuste si pořídit čtečku knih, která je mnohem skladnější a také levnější, máte-li ještě nějakou tu stokorunu navíc, tak zainvestujte do tabletu. Dnes je koupě tabletu nebo čtečky knih otázka jen pár stokorun, které se vám vrátí, protože v kuchyni ušetříte místo.
Čtěte více

Kuchyňské doplňky v retro skandinávském stylu

V dnešní době je na trhu nepřeberné množství moderních doplňků do kuchyně. Ale ne vše co je moderní má skutečného ducha a styl. Nádobí nejsou jen věci, z kterých jíme a ve kterých vaříme. Představte si nádobí, které můžete skutečně obdivovat a těšit se z něj. Příprava pokrmů bude radostným zážitkem a chutnat Vám bude naprosto skvěle. Vždyť co je krásnějšího než, kuchyňské doplňky v retro skandinávském stylu.
Čtěte více

Vybíráme sporák

Sporák je jedním z nejdůležitějších spotřebičů, které bezpochyby nesmí chybět v žádné kuchyni. Dokážete si představit kuchyň bez sporáku? To by mohl být potom klidně obývací pokoj. Sporák je v kuchyni středem dění, proto je třeba mu věnovat dostatečnou pozornost.
Čtěte více

Zařizujeme kuchyň

Kuchyň je velmi důležitá součást každého domu i bytu. Správná manželka a matka si dlouho láme hlavu nad plány kuchyně a přemýšlí, jak by vše co nejefektivněji uspořádala, aby měla vždy vše po ruce a na dosah. Existují tisíce způsobů, jak kuchyň navrhnout, ne každý je však vhodný právě pro vás.
Čtěte více