Partneři:

Nejčtenější

Tapety do celého bytu

Každý byt je jiný, má vlastní dispozice a je zařízen podle vkusu svého majitele. Už jsme si asi všichni zvykli na to, že tapety jsou opět velmi moderním a žádaným prvkem interiéru. Můžete je použít do kterékoli místnosti. Nejčastěji je můžete vidět v obývacích pokojích, pracovnách nebo ložnicích. Tapety s moderními vzory však můžete využít také v jídelně nebo dokonce v kuchyni. 

Doplňky

Bez čeho se v kuchyni neobejdete

Pokud se budeme bavit o doplňcích, je řada věcí, které potřebujete v kuchyni rozhodně mít. Když nepočítáme kuchyňskou linku a základní spotřebiče, potřebujete nějakým způsobem zakrýt zeď za kuchyňskou linkou. Sami z vlastní zkušenosti určitě dobře víte, jak často vařené jídlo vyprskne nebo se i vám povede linku něčím umazat. Aby to neodnesla s linkou i zeď, je potřeba ji účinně zakrýt.

Čtěte více

Víno, jak jej neznáte

Ne každý má doma dostatek prostoru, aby mohl mít vlastní vinný sklípek. Skladujete-li víno při běžné teplotě nebo chladíte-li jej dokonce v běžné lednici, ztrácí svoje osobité kouzlo i buket. Pro dokonalé rozvinutí své osobnosti potřebuje víno speciální péči, kterou mu mohou kromě sklípku dát kvalitní lednice na víno. Taková domácí vinotéka nemusí být nijak zvlášť nákladná ani rozsáhlá záležitost, záleží pouze na vás, jak velký jste znalec a na kolik lahví vína chladničku potřebujete.

Čtěte více

Používáme kvalitní dveřní kování

Dveřní kování je velmi důležité v případě, že nechcete, aby se vám každý nezvaný návštěvník hned procházel po domě. Záleží pouze na vás, zda chcete mít na dveřích raději kliku nebo kouli, je však třeba, aby se kování hodilo ke dveřím. Máte-li dům postavený v moderním stylu, asi nepoužijete kované dveřní kliky, na druhou stranu k rustikálnímu stylu zase moc neladí nerezové rozetové kování.
Rozetové kování je spíš moderní záležitost, kdy je část dveřní kliky oddělena od části se zámkem a kování se tedy skládá ze dvou částí, rozetové kování na dveře můžete vybírat v provedení hranatém, kulatém nebo oválném. Druhým typem kování je štítové kování. Jedná se o klasické kování tvořené jednou částí společnou pro dveřní kliky i cylindrické vložky. Také štítová kování můžete vybírat v nejrůznějších designech a povrchových úpravách, stačí si jen vybrat.
Čtěte více

Pánvička do kuchyně

Dnes už existuje nepřeberné množstí materiálů, ze kterých se vyrábí pánve. Až již se jedná o nerezové, teflonové, titanové, litinové nebo například keramické.
Ale jakou z nich si vybrat? Každý z materiálů má něco do sebe, na jednom se nám nikdy nic nepřipálí, na dalším zase není potřeba používat tolik tuku a další je zase lehčí.
Čtěte více

Osvětlení v kuchyni

Základ v kuchyni je především kvalitní osvětlení. Už jste někdy něco krájeli potmě? A máte všechny prsty?
Problém ve většině místností je v tom, že světlo je zavěšeno u stropu, ale běžně k němu také sedíme čelem. V kuchyni je to jiné, při vaření k němu bohužel většinou stojíme zády, a tak když máme standardní odsavač (digestoř), tak u sporáku si pomůžeme, ale na ostatních místech pracovní desky už je to větší problém.
Čtěte více

Jak bojovat s vodní kamenem

Vy, co bydlíte v místech, kde je voda měkká a nemáte problém s vodním kamenem, vás tento článek nezasáhne, ale ti, co žijeme ve městech, kde je problém s tvrdou vodou jako například v Brně, mi jistě dají za pravdu, že vodní kámen, to je pořádná potvora.
Problém není jen u myček nádobí, ale již při samotném mytí nádobí. Když necháte nádobí klasicky uschnout na odkapávači, tak jsou poté např. na příborech mapy právě vodního kamene. Další problémy jsou u rychlovarných konvic, u kávovarů a v podstatě u všech dalších spotřebičů, které máte doma a dává se do nich voda.
Čtěte více

Vývrtka - nepostradatelný pomocník

Při vybavování kuchyně bychom si měli pořizovat především kvalitní věci a pokud možno i ověřené. Problém je dnes, že se vše mění tak rychle, že to, co si koupíme, se již za pár měsíců neprodává vůbec nebo je k dostání zcela nový typ a o tom zase už nevíme, zda-li výrobce chtěl jen nalákat na nový vzhled, např. při změně barvy přístroje, a nebo se změnilo něco zásadního.
Čtěte více

Myčka ano či ne?

Dnes se při návrhu kuchyně již automaticky počítá i s myčkou. Je ale opravdu potřeba, je to skutečně takový pomocník? Odpověď by šla vyjádřit asi jen jedním slovem – ANO.

Myčka nádobí je opravdu velký pomocník nejen proto, že šetří náklady na vodu, ale především vám uspoří spoustu času, který můžete využít k jiným aktivitám a nebo k odpočinku. Pryč jsou doby, kdy jste se museli hrbit nad dřezem a po dětech a svých drahých polovičkách umývat stále dokola hory špinavého nádobí.
Čtěte více

Sušička na ovoce

Máte v kuchyni nezaplněné místo a máte ze zahrady spoustu ovoce a nevíte, co s ním? Usušte si některé a dopřejte si ho i v zimě.

Postupně, jak se ukazuje v různých nezávislých testech, je vše, co je koupené vlastně něco úplně jiného než to, co si myslíme, že kupujeme. Ovoce je utržené ještě nezralé a dozrává až po cestě, nemá vitamíny a je napuštěno chemickými látkami, které zabraňují rychlé zkáze. Proč tedy nevyužít vlastní zdroje a jednoduchým způsobem nezakonzervovat vlastní zdravé ovoce i s jeho vitamíny bez konzervantů a dalších škodlivých látek?
Čtěte více

Recepty do kuchyně

Z čeho si čtete recepty v kuchyni? Používáte kuchařku nebo máte vše na útržcích a poznámkových papírcích? Kolik receptů jste už takhle ztratili? Není na čase zvolit nějaký lepší systém? Dnes je doba jiná a již kdejaká kuchyň má zabudovanou např. televizi, a tak se dá pomocí šikovně vyřešeného okruhu v domě napojit počítač třeba i z jiné místnosti a pustit si recept na obrazovce.

Pokud podobný systém nemáte a máte-li pocit, že by jeho zbudování bylo příliš nákladné a pracné, máme pro vás tip, jak na to. Zkuste si pořídit čtečku knih, která je mnohem skladnější a také levnější, máte-li ještě nějakou tu stokorunu navíc, tak zainvestujte do tabletu. Dnes je koupě tabletu nebo čtečky knih otázka jen pár stokorun, které se vám vrátí, protože v kuchyni ušetříte místo.
Čtěte více