Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Doplňky

Sporák nebo varná deska s troubou zvlášť?

Rekonstruujete-li nebo vybavujete-li novou kuchyň, dřív nebo později si položíte otázku, zda budete k vaření používat běžný sporák nebo zda zvolíte modernější variantu varné desky a trouby zvlášť. Oboje má své výhody, ale bohužel také nevýhody, je tedy na zvážení, co bude vyhovovat právě vám.

Sporák je kompaktní a je mnohem jednodušší jej do kuchyně instalovat. Na druhou stranu jej v podstatě nelze zabudovat a v současné době existuje už dost značně omezený výběr. Pro ty, pro něž je rozhodujícím faktorem také cena, jsou však klasické sporáky stále aktuální.

Čtěte více

Jak docílit dostatku světla v kuchyni

Nejjednodušším způsobem, jak dostat do jakéhokoli interiéru světlo, je pustit tam sluneční záření. Nemáte-li kuchyň ve sklepě, je dobré do ní navrhnout alespoň jedno okno. Okna jsou jednou ze samozřejmostí, která by neměla chybět v žádném pokoji. Pravdou je, že ale často právě v kuchyni chybí, obzvlášť pokud je kuchyň spojena s obývacím pokojem. Okna jsou tedy velmi důležitá, je však třeba vybírat pečlivě, od koho a jaká okna si necháte namontovat.

Čtěte více

Moderní způsob vaření

Chtěli byste také umět dobře vařit? Nestačí na to mít kvalitní vybavení a novou kuchyňskou linku. Potřebujete také inspiraci a často odborné rady, abyste byli schopni uvařit složitější jídlo. Výbornou inspirací jsou televizní pořady o vaření nebo internetové stránky s recepty. Pokud přemýšlíte o tom, kdy budete z internetu přepisovat recepty do kuchařky a potom je zkoušet na vaší rodině, tak na to rychle zapomeňte, stojí to spoustu času a to je zbytečné.

Čtěte více

Jak vybavit profi kuchyň

Kvalitní kuchyňské vybavení je základem každé domácí kuchyně, je však velmi důležité také v restauracích, hotelech a ve všech dalších gastro zařízeních. Potřebujete zajistit profesionální vybavení pro váš gastro podnik a nemáte tolik prostředků pro koupi všech zcela nových přístrojů a vybavení? Žádný problém, vyzkoušejte gastro bazar. Navštivte Gastrocentrum-Písek.cz, kde naleznete použité profesionální gastro zařízení v top stavu za dostupné ceny.

Čtěte více

Bez čeho se v kuchyni neobejdete

Pokud se budeme bavit o doplňcích, je řada věcí, které potřebujete v kuchyni rozhodně mít. Když nepočítáme kuchyňskou linku a základní spotřebiče, potřebujete nějakým způsobem zakrýt zeď za kuchyňskou linkou. Sami z vlastní zkušenosti určitě dobře víte, jak často vařené jídlo vyprskne nebo se i vám povede linku něčím umazat. Aby to neodnesla s linkou i zeď, je potřeba ji účinně zakrýt.

Čtěte více

Víno, jak jej neznáte

Ne každý má doma dostatek prostoru, aby mohl mít vlastní vinný sklípek. Skladujete-li víno při běžné teplotě nebo chladíte-li jej dokonce v běžné lednici, ztrácí svoje osobité kouzlo i buket. Pro dokonalé rozvinutí své osobnosti potřebuje víno speciální péči, kterou mu mohou kromě sklípku dát kvalitní lednice na víno. Taková domácí vinotéka nemusí být nijak zvlášť nákladná ani rozsáhlá záležitost, záleží pouze na vás, jak velký jste znalec a na kolik lahví vína chladničku potřebujete.

Čtěte více

Používáme kvalitní dveřní kování

Dveřní kování je velmi důležité v případě, že nechcete, aby se vám každý nezvaný návštěvník hned procházel po domě. Záleží pouze na vás, zda chcete mít na dveřích raději kliku nebo kouli, je však třeba, aby se kování hodilo ke dveřím. Máte-li dům postavený v moderním stylu, asi nepoužijete kované dveřní kliky, na druhou stranu k rustikálnímu stylu zase moc neladí nerezové rozetové kování.
Rozetové kování je spíš moderní záležitost, kdy je část dveřní kliky oddělena od části se zámkem a kování se tedy skládá ze dvou částí, rozetové kování na dveře můžete vybírat v provedení hranatém, kulatém nebo oválném. Druhým typem kování je štítové kování. Jedná se o klasické kování tvořené jednou částí společnou pro dveřní kliky i cylindrické vložky. Také štítová kování můžete vybírat v nejrůznějších designech a povrchových úpravách, stačí si jen vybrat.
Čtěte více

Pánvička do kuchyně

Dnes už existuje nepřeberné množstí materiálů, ze kterých se vyrábí pánve. Až již se jedná o nerezové, teflonové, titanové, litinové nebo například keramické.
Ale jakou z nich si vybrat? Každý z materiálů má něco do sebe, na jednom se nám nikdy nic nepřipálí, na dalším zase není potřeba používat tolik tuku a další je zase lehčí.
Čtěte více

Osvětlení v kuchyni

Základ v kuchyni je především kvalitní osvětlení. Už jste někdy něco krájeli potmě? A máte všechny prsty?
Problém ve většině místností je v tom, že světlo je zavěšeno u stropu, ale běžně k němu také sedíme čelem. V kuchyni je to jiné, při vaření k němu bohužel většinou stojíme zády, a tak když máme standardní odsavač (digestoř), tak u sporáku si pomůžeme, ale na ostatních místech pracovní desky už je to větší problém.
Čtěte více

Jak bojovat s vodní kamenem

Vy, co bydlíte v místech, kde je voda měkká a nemáte problém s vodním kamenem, vás tento článek nezasáhne, ale ti, co žijeme ve městech, kde je problém s tvrdou vodou jako například v Brně, mi jistě dají za pravdu, že vodní kámen, to je pořádná potvora.
Problém není jen u myček nádobí, ale již při samotném mytí nádobí. Když necháte nádobí klasicky uschnout na odkapávači, tak jsou poté např. na příborech mapy právě vodního kamene. Další problémy jsou u rychlovarných konvic, u kávovarů a v podstatě u všech dalších spotřebičů, které máte doma a dává se do nich voda.
Čtěte více