Partneři:

Nejčtenější

Jak se doma cítit opravdu doma

Domov by měl pro každého z nás znamenat oázu klidu. Mělo by to být místo, kam se utíkáme schovat, uklidnit, kde se cítíme bezpečně. To ale není nic samozřejmého, protože zdaleka ne všude se člověk cítí bezpečně. Styl, který vyhovuje jednomu, nemusí být pro druhého vůbec příjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Potřebuje-li vaše domácnost radikální zásah, vsaďte na tapety. Tapety a samolepicí dekorace obecně patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. I z čistě praktických důvodů je tapetování mnohem méně náročné než malba. Ať už vezmeme v potaz přípravu, samotné malování a především následný úklid, vychází tapetování jako mnohem jednodušší.

Kuchyně

Jak vybrat myčku nádobí

Není to tak dávno, naše prababičky si to jistě ještě pamatují, že se prádlo pralo venku na valše a ten, kdo měl pračku, byl pán. Dnes už má automatickou pračku doma každý a všichni to považujeme za naprostou samozřejmost.

Stání u dřezu také nepatří ve většině domácností k oblíbeným činnostem, lidé se snaží vymyslet pomocníka, který ušetří hospodyňkám čas a práci. V případě mytí nádobí je to myčka.

Čtěte více

Moderní koupelna a kuchyně?

Koupelna je místem, kde začíná váš den, ale také končí a právě proto by toto místo mělo být vybavené přesně podle vašich představ. Zjistěte, jak mít dokonalou koupelnu!

Koupelnový prostor je třeba vybavovat s rozmyslem tak, aby měl zvolený koupelnový nábytek ‘’hlavu a patu’’, aby vybrané barevné kombinace ladily a zároveň vytvářely příjemné prostředí.

Čtěte více

Vyberte si moderní kuchyň Gabon

Nedávno jsem zjistila, že po dvaceti letech poměrně intenzivního vaření už moje kuchyň nevypadá zrovna nejlépe a co hůř, už zdaleka není tak funkční, jak bývala. Bude nutné ji vyměnit za novou. Představa vybírání nové kuchyňské linky se mi zároveň líbila i nelíbila. Při představě, že budu muset obíhat kuchyňská studia v Brně, se mi dělalo mdlo, na druhou stranu plánování a samotné vybírání skříněk a doplňků mě zase lákalo. No stejně se nedá nic dělat, když vám upadávají madla u skříněk a dvířka se skoro nedovírají, tak musíte zkrátka jednat.

Čtěte více

Moderní vychytávky v kuchyni

Zjistili jste také, že vaše kuchyň by si už po třiceti letech neustálého provozu zasloužila vyměnit? Uvažujete o celkové rekonstrukci kuchyně? Připravte se na to, že budete muset nejprve vyklidit celou kuchyň, vystěhovat staré skříňky a pravděpodobně provést několik úprav. Je důležité si předem dobře naplánovat, co všechno budete chtít v kuchyni mít a kam to umístit.

Čtěte více

Jak často malovat pokoj?

Jak často je nutné malovat pokoj? Na tuto otázku jednoznačná odpověď neexistuje. Odborníci zpravidla tvrdí, že by se měly stěny obnovovat pravidelně jednou za 4 či 5 let. Pokud máte v rodině malé děti, doporučuje se malovat místnosti, zejména z hygienických důvodů, častěji, tedy jednou za dva roky. Rovněž je potřeba věnovat častější péči stěnám vystavovaným větším náporům vlhka, špíny, mastnoty apod.

Čtěte více

Jak na rekonstrukci kuchyně

Nic nevydrží věčně, a tak i kuchyň jednoho krásného dne začne dosluhovat. Nejprve se to začne projevovat nenápadně, plíživě. Tu upadne pant od skříňky, tam se utrhne úchytka od zásuvky, potom začnou stávkovat různé spotřebiče. Tak to pokračuje a stav se neustále zhoršuje, až vám z kuchyně zbude jen kůlnička na dříví. Ale tak daleko to nemusíte nechat zajít. Pokud vaříte často, ani vás to nenechá. Pokud kuchyň používáte, potřebujete, aby byla funkční, a pokud není, přišel čas ji vyměnit.

Čtěte více

Proč kuchyň na míru

Dnes už nikoho nepřekvapí tvrzení, že srdcem každého domu nebo bytu je kuchyň. Kuchyň je místnost, kde se vytváří denně strava, kde se rodina schází ke společnému jídlu a kde rodina žije. Proto je velmi důležité řešení prostředí kuchyně. Je samozřejmě třeba, aby byla kuchyň řešena prakticky a vše bylo na dosah, nicméně stejně důležitý je také estetický vzhled a dojem, kterým kuchyň působí na své obyvatele. Proto není nic jednoduchého vybrat si v dnešní nabídce skutečně kvalitní kuchyň.

Čtěte více

Výběr projektanta

Asi nejdůležitější krok před samotnou stavbou je výběr projektanta. On je tedy důležitý i poté, co odevzdá papíry, pro konzultace, ale na začátku budete komunikovat především s ním. Nejde jen o vyprojektování domu, důležitý je také návrh vnitřních prostor, pro manželku to byla především kuchyň.

Čtěte více

Udělejte i vaši kuchyň prostornou

Když je na čase pořídit si novou kuchyň, je to ideální příležitost přehodnotit své potřeby a zvážit nejúčinnější způsob, jak získat co nejvíce prostoru.

Dobře naplánované kombinace úložných prostor, otevřené police a zásuvkové jednotky mohou být právě tím rozdílem, který vám pomůže vytvořit dostatek úložného prostoru a to zejména v kompaktních kuchyňských prostorách. Jak tedy dostat do kuchyně více úložných prostor?

Čtěte více

Catering pro každou oslavu

Každý rád slaví a ke každé oslavě patří také občerstvení. Někteří pořádají rauty nebo i svatební hostiny svépomocí, na to je však potřeba velmi dobrá organizace, odhad a dostatek umu pro zhotovení nejen chutných, ale především lákavě vypadajících pokrmů. Pořádáte-li raut sami, je třeba vyřešit spoustu problémů, zajistit dostatek potravin, času na zpracování a také personálu, který zajistí obsluhu. Již samotná organizace stojí spoustu času a samozřejmě také prostředků. A to ještě není všechno, po oslavě je třeba prostory také uklidit.

Čtěte více